TR

EN

GOM, 3 boyutlu formlar tasarlayıp, inşa etmek için yaratılmış kâğıt modüllerden oluşan bir oyuncaktır. Sonsuz sayıda kütle tasarlayabileceğiniz GOM, yaratıcılığınızın sınırlarını genişletir. 5 yaş ve üzerinde, oyun oynamanın gücüne inanan herkes oynayabilir. Çocukların ince motor becerilerini geliştirir. Teknolojinin hayatlarımızı ve oyunlarımızı ele geçirdiği bu dönemde GOM, odaklanma ve konsantrasyon becerilerini, beraber üretmeyi, sabrı, sözsüz iletişimi, sorumluluk alabilmeyi ve kendine güveni pekiştirir. Başkalarıyla birlikte üretmeye açık olduğundan, iletişim becerilerini geliştiren tasarım oyuncağı evrensel bir dil olan matematik ve geometriyi sevdirmek ister. Bunu yaparken de, çocukların hayal gücüyle yaratımlarını görme fırsatı oluşturması için en eski yaratım ve ifade biçimi olan tasarımı kullanır. Oynayanlar, kendi üretimleri aracılığı ile estetik anlayışlarını geliştirirken, kendi seçimlerini yapmayı ve kararlarını almayı öğrenirler. GOM, karbon emisyonu düşük bir üretim olup, kolayca geri dönüşebilen, esnek bir yapıya sahiptir. Cinsiyet ayrımı yapmayan yavaş bir maket oyuncaktır. Her çocuk kendine has bir ürün geliştirebilir. Önemli olan tasarım sürecidir. 

Platon, Akademisi' nin kapısında ‘’Geometri bilmeyen giremez’’ yazar çünkü geometri mantıktır ve mantık bilmeyen birinin felsefi bir tartışma yürütebilmesi olasılık dışıdır. GOM, oyun oynamanın, birlikte tasarlamanın ve yaratmanın gücünü paylaşmak ister ve der ki: Geometri bilmeyen kalmasın!

GOM is a kit of paper modules to be used for design and construction of 3D shapes. Its creativity has no boundaries and you can design an unlimited number of shapes. Anyone who believes in the power of play from 5 years onward can play. GOM is an important tool for developing all fine motor skills. GOM teaches co-operation, concentration, patience, non-verbal communication, reinforces responsibility and self-confidence in an era where technology captures all our games and lives. The design toy also improves communication skills as it allows you to produce with other people and aims to popularize mathematics and geometry which is a universal language. While doing so, it encourages children to use their imagination to entertain themselves through design. Designing something on their own gives them a sense of aesthetic and endows them with confidence to make their own decisions and choices. GOM has a low carbon emission which can be recycle easily. It is a non-sexist, slow, model toy. Each child can develop his/her own designs. Design process is important.

The sign above the Plato Academy entrance reads: Let no one ignorant of geometry enter. According to Platon, it was impossible for a philosophy student to think logically if the student did not knew geometry. GOM wants to share the power of playing, designing and creating and says; Wise up to geometry.

GOM yaratıcılığınızı ifade edebilmeniz için tasarlandı. Dolayısıyla kullanımında hiçbir kısıtlama yoktur. Yalnızca basit kullanım kuralları vardır. Deneysel, serbest çalışmalar yapabilir ya da strüktürel ifade biçimleri kullanabilirsiniz.

 

Buradan itibaren sizi GOM ile başbaşa bırakıyoruz.

Temel Kurallar 

Temiz eller ile düz bir yüzeyde çalışın.

Çemberleri birbirinden dikkatlice ayırın.

Katlama izinin olduğu çizgileri dikkatlice içe doğru katlayın.

Düz katlamaya özen gösterin.

Yapıştırıcıyı sürdürdükten sonra, iki parçayı birbirine yaklaştırın ve sıkın.

Kuruması için kâğıda zaman tanıyın.